Stylowe samochody – nabędziesz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, jakie kiedyś były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, żeby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje wykwintnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad blaskiem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku aut luksusowych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej lifestyle opisujemy takie przypadki.

Licytacje wozów luksusowych cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o samochody najświeższej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, ale mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              videos

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *